Chór Caelestis

SZCZĘŚĆ BOŻE

Kościelny chór parafialny CAELESTIS istnieje w celestynowskiej Wspólnocie od 6 września 2012 r. Jest to chór mieszany, czterogłosowy, liczący obecnie 24 osoby. Jego członkowie, reprezentujący  trzy pokolenia, to osoby prowadzące życie sakramentalne, odznaczające się wysoką kulturą śpiewu i znajomością liturgii. Niektórzy chórzyści posiadają doświadczenie pracy w innych zespołach  wokalnych.

Spotykamy się na próbach, jeden raz w tygodniu (środy, godz. 19.00) w sali św. Cecylii, w podwórzu celestynowskiej plebanii. Próba trwa 2 godziny. Każde spotkanie rozpoczyna Proboszcz naszej Parafii, ks. Mirosław Wasiak krótką modlitwą i błogosławieństwem chórzystów dla umiejętnego i należytego posługiwania Kościołowi.


Poprzez śpiew, staramy się ubogacać liturgię w celestynowskiej świątyni podczas największych uroczystości i świąt kościelnych, a także w niedziele, w ciągu roku i wybranych nabożeństwach. Pragniemy swoim zaangażowaniem i modlitwą wielbić Boga, Maryję oraz Świętych Pańskich. Tym samym próbujemy pomagać w lepszym, bogatszym przeżywaniu Eucharystii wszystkim, którzy przychodzą do naszej świątyni, aby się modlić.


Mamy w repertuarze 150 śpiewów muzyki sakralnej, głównie a’capella, na wszystkie okresy roku kościelnego, w tym:
– śpiewy gregoriańskie;
– pieśni liturgiczne (3 i 4 głosowe);
– litanie;
– aklamacje;
– ostinata;
– akatysty;


Pieśni liturgiczne, czasem bardzo proste, posiadają swoistą głębię, którą staramy się oddawać, mimo naszych ograniczeń. Pragniemy, aby w jej zanurzeniu, człowiek mógł odnaleźć swoją tożsamość i zacieśnić więź z Bogiem. Śpiew utworów sakralnych pozwala nam także pomnażać swoje talenty, dając przy tym wiele satysfakcji i radości.

Chór CAELESTIS zaprasza wszystkich, którzy cenią muzykę liturgiczną oraz posiadają
słuch muzyczny, do współtworzenia naszego zespołu.

W imieniu Ks. Proboszcza, wszystkich chórzystów oraz własnym serdecznie zapraszam.

Sławomir Wąsowski

– organista
tel. kom.: 605 091 234
e-mail: swasowski@op.pl