Chór Caelestis

SZCZĘŚĆ BOŻE

Kościelny chór parafialny CAELESTIS istnieje w celestynowskiej Wspólnocie od 6 września 2012 r. Jest to chór mieszany, czterogłosowy, liczący obecnie 26 osób. Jego członkowie, reprezentujący wiekowo trzy pokolenia, to osoby prowadzące życie sakramentalne, odznaczające się wysoką kulturą śpiewu i znajomością liturgii. Niektórzy chórzyści posiadają doświadczenie pracy w innych zespołach wokalnych.

Spotykamy się na próbach, jeden raz w tygodniu (środy, godz. 19.00) w sali św. Cecylii, w podwórzu celestynowskiej plebanii. Próba trwa 2 godziny. Każde spotkanie rozpoczyna Proboszcz naszej Parafii, ks. Mirosław Wasiak krótką modlitwą i błogosławieństwem chórzystów dla umiejętnego i należytego posługiwania Kościołowi. Wcześniej, o godz. 18.00, odprawiana jest msza św., w której ks. Proboszcz poleca Bożej opiece również naszą Wspólnotę przez wstawiennictwo Maryi, Matki Nieustającej Pomocy. Próbę chóru kończymy ok. godz. 21.00, dziękując dobremu Bogu za otrzymane łaski. Na naukę poszczególnych głosów wykorzystujemy pocztę elektroniczną, usprawniając w ten sposób pracę zespołu.

Naszą posługą, poprzez śpiew, staramy się ubogacać liturgię w celestynowskiej świątyni podczas największych uroczystości i świąt kościelnych, a także w niedziele, w ciągu roku i wybranych nabożeństwach. Pragniemy swoim zaangażowaniem i modlitwą wielbić Boga, Maryję oraz Świętych Pańskich. Tym samym próbujemy pomagać w lepszym, bogatszym przeżywaniu Eucharystii wszystkim, którzy przychodzą do naszej świątyni, aby się modlić. Mamy w repertuarze 150 śpiewów muzyki sakralnej, w znakomitej większości a’capella, na wszystkie okresy roku kościelnego, w tym:

  • pieśni gregoriańskie, (m.in. Missa XVIII „Deus Genitor alme”, śpiewana z ludem w okresie Wielkiego Postu);
  • pieśni liturgiczne (3 i 4 głosowe);
  • litanie;
  • aklamacje;
  • ostinata;
  • akatysty;

Pieśni liturgiczne, czasem bardzo proste, posiadają swoistą głębię, którą staramy się oddawać, mimo naszych ograniczeń. Pragniemy, aby w jej zanurzeniu, człowiek mógł odnaleźć swoją tożsamość i zacieśnić więź z Bogiem. Śpiew utworów sakralnych pozwala nam pomnażać swoje talenty, daje wiele satysfakcji, radości i poczucie spełnienia.
Chór CAELESTIS zaprasza wszystkich, którzy cenią muzykę liturgiczną oraz posiadają słuch muzyczny, do współtworzenia naszego zespołu.

 

W imieniu Ks. Proboszcza, wszystkich chórzystów oraz własnym serdecznie zapraszam.

Sławomir Wąsowski – organista
tel. kom.: 605 091 234
e-mail: swasowski@op.pl